הצוות המקצועי שלנו זמין לכל שאלה

מעיים מפותלים 

למעיים שלנו תפקיד מרכזי בבריאות הכללית של גופנו וכאשר אנו סובלים מבעיה במעי, היא יכולה להשליך על תחומי בריאות רבים אחרים. תופעה רפואית אחת שיכולה להיות בעלות השלכות על המצב הגופני כולו היא של מעיים מפותלים, ואמנם לא מדובר על מצב מסכן חיים, הוא בהחלט יכול להוביל לסיבוכים רפואיים שונים מהם יש להימנע. אז מהם מעיים מפותלים, מה גורם לתופעה ואילו סיבוכים יכולים להתפתח בשל מצב רפואי זה? הכנו עבורך מדריך שיסייע לעשות קצת סדר בדברים, כדאי להמשיך לקרוא. 

מהם מעיים מפותלים?

לכולם יש מעי ארוך ומפותל, אך יש אנשים שבשל המבנה האנטומי שלהם המעי שלהם מפותל במיוחד, ובעוד שאנשים מסוימים לא יסבלו מהמצב כלל, יש שימצאו שהם סובלים מתופעות שונות של עצירות ובעיות עיכול כתוצאה מהמעי המפותל, ולרוב הממצא יתגלה בבדיקת קולונוסקופיה, לאחר שנים רבות של חוסר מודעות למה שמתרחש בבטן. 

סיבוכים אפשריים כתוצאה ממעיים מפותלים 

המעי המפותל הוא אמנם לא מצב מסכן חיים אך נראה כי רבים מאלו שיש להם מעי מפותל סובלים מעצירות. מי שלא סבל בימיו מעצירות כרונית יתקשה להבין עד כמה תופעה זו יכולה לשבש את אורחות החיים, שכן היא גורמת לכאב רב ומתמשך שאינו עוזב בכל שעות היום והלילה. במצבים כאלו ההמלצה הנה לשתות הרבה מאוד מים ולעשות שימוש במשלשלים, טבעיים או במרשם רופא, כדי לתת למעיים להשתחרר. לעתים, המבנה האנטומי של המעיים המפותלים יוביל לכך שהבעיה תהיה כרונית, אך נסביר בהמשך כיצד יש להתמודד עם התופעה גם אם היא מתמשכת. 

סיבוך אפשרי נוסף אך נדיר הוא חסימת מעיים. מדובר על מצב רפואי חירום בו המעיים חסומות באופן חלקי או באופן מלא כאשר החסימה יכולה להתרחש בכל נקודה לאורך המעיים. מעל החסימה, החלק של המעיים ממשיך לתפקד, אך כשהוא מתמלא בנוזלים ובמזון הוא מתנפח. בדרך כלל בחסימת מעיים נראה תסמינים של כאבים, עיוותים ובטן נפוחה. עוד תופעה נפוצה של חסימת מעיים הן ההקאות ובדרך כלל הן יופיעו מוקדם כשהחסימה היא במעי הדק ומאוחר כשהחסימה היא במעי הגס. כאשר ישנה חסימה מוחלטת של המעי נוכל לראות עצירות ואילו החסימה החלקית דווקא תרגום לשלשולים. אם דופן המעי ניזוק כתוצאה מהחסימה עלול להתפתח זיהום שיוביל לחום. 

כיצד ניתן לשמור על בריאות המעיים למרות המצב והאם ניתן לתקן?

מעיים מפותלים הם מצב בו המבנה האנטומי יכול להוות סיכון במידת מה, לכן מומלץ לפעול באופן יום יומי כדי למנוע את הסיבוכים השונים שיכולים להתפתח כתוצאה ממנו וכתוצאה מהופעת מחלות במערכת העיכול הכללית. מומלץ לשתות הרבה מאוד מים ולאכול פירות, ירקות ודגנים מלאים שיספקו למעיים את הסיבים להם הם זקוקים כל כך עבור תפקודם התקין. רצוי לפעול לשמירת רירית ההגנה של המעיים, ניתן לעשות זאת על ידי הפחתה או הפסקת עישון ועל ידי שימוש בתרופות מותאמות למצב. לדוגמה, תרופות מסוימות שוחקות את רירית הקיבה והן עלולות להוות זרז להופעת סיבוכים שונים במעי המפותל. 

כדאי לשים לב לתגובת הגוף למזונות שונים, להקפיד על פעילות גופנית קבועה ועל משקל גוף תקין. כמו כן, רצוי להיות קשובים לבטן ובמידת הצורך לגשת לטיפול רפואי במידה ומופיע כאב או אם ישנן תחושות או תלונות חדשות הקשורות למעיים. 

**המידע הינו כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז לאמבט

ברוכים הבאים לחנות שלנו! חנות אמבט מקיפה ואיכותית ביותר. אנחנו מציעים שירות מקצועי ואמין, ברמה אחרת, עם ותק ונסיון בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

HOUSING

פרויקט תמא 38 – הדרך המושלמת לחדש את דירתכם

תמ"א 38 הינה תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה, אשר מאפשרת ליזמים ובעלי דירות לבצע חיזוק ושדרוג של המבנה, תוך תוספת זכויות בנייה. במסגרת פרויקט תמ"א 38 ניתן לבצע חיזוק של המבנה הקיים, הוספת מעלית, שיפוץ חזית המבנה, הוספת ממ"ד ומרפסות, וכן הרחבת שטח הדירות הקיימות.

לקריאת המאמר ←
kitchen sink installation

התקנת כיור במטבח: כיצד תעשו את זה נכון

לפני שמתחילים בתהליך ההתקנה, חשוב לבחור בכיור המתאים ביותר למטבח. חשוב לקחת בחשבון את המידות של המטבח, את סגנון העיצוב ואת התקציב שמוכן להשקיע. כמו כן, יש לבחור בכיור שיתאים לסוג המשטח של המטבח, כדי להבטיח שההתקנה תתבצע בצורה חלקה ומקצועית.

לקריאת המאמר ←
אינסטלציה

לימודי אינסטלציה במרכז – ככה תנצחו את הפקקים

המטרה של כל קבלן אינסטלציה היא להפוך כמה שיותר מהר לקבלן אינסטלציה רשום (ענף 190). אך המשימה הזו לא פשוטה משום שהיא כוללת שילוב בין למידה למבחן רשם הקבלנים לבין לשגרת החיים העמוסה. במיוחד קבלנים שמחפשים לימודי אינסטלציה במרכז, נתקלים באתגרים של פקקים אין סופיים ומחסור בחנייה. אבל אל תתייאשו, גם אם אתם גרים במרכז יש לכם איפה ללמוד אינסטלציה.

לקריאת המאמר ←
אמבטיה

החלפת אביק לאמבטיה – מה זה ומי עושה?

בין אם אתם צריכים החלפת אביק לאמבטיה או החלפה של רכיבים אחרים בתשתיות שלכם, חובה לעבוד אך ורק עם אנשי מקצוע מומלצים, מורשים וכאלו אשר מספקים אחריות מקיפה על העבודה שלהם. רגע לפני הזמנת שרברב להחלפת אביק, המשיכו לקרוא את המידע הבא.

לקריאת המאמר ←

יש לכם שאלות? כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי